23. 05. 2021. editor
Novosti škole
Roditelji
Skupljajte PVC čepove, donesite ih u školu i budite dio humanitarne priče...

Dragi učenici i roditelji,

Naša škola već godinama surađuje s  Udrugom oboljelih od leukemije i limfoma (UOLL) koja je inicijator projekta „Plastičnim čepovima do skupih lijekova“. Udruga sa sjedištem u Čakovcu djeluje od 1998. godine te je osnovana s  ciljem pružanja pomoći oboljelima od teških malignih bolesti na području Hrvatske (leukemije, mijeloma, limfoma, GIST-a te srodnih hematoloških i onkoloških bolesti). Za svaki skupljeni kilogram čepova Udruga dobije kunu i 20 lipa te navedena sredstva koristi za pomoć u kupnji lijekova oboljelima.

Iako su učenici tijekom ove školske godine bili puno vremena na online nastavi, vjerujemo da niste zaboravili skidati čepove s PVC boca i skupljati ih. Ako i jeste, još uvijek nije kasno. Stoga vas pozivamo da zaključno do 11.6. skupljate PVC čepove i tada ih donesete u školu. Sve čepove ćemo zapakirati i predati Udruzi. Osim što skupljajući čepove činimo i humanitarno djelo - pomažemo oboljelima u nabavi skupih lijekova, činimo i dobro za okoliš. Budite i vi dio ove vrijedne priče i pobrinite se da svaki PVC čep ne završi u smeću, već u našoj školi. Hvala vam što se truditi pomoći najranjivijima!

Podijeli