10. 02. 2023. nhorvat
Novosti škole
Roditelji
U sklopu Školskog preventivnog programa učenici učili o sigurnosti na internetu.

U tjednu od 6.2 – 10.2.2023. godine  u našoj školi obilježili smo  Dan sigurnijeg interneta.

Svi učenici naše škole sudjelovali su u aktivnostima. Na nastavi Informatike učenici su razgovarali na temu sigurnosti na internetu. Razgovarali su o dobrim i lošim stranama interneta, kako zaštiti sebe, svoje podatke i svoje uređaje na internetu. Učenici su naučili kako pisati poruke, kao se pristojno ponašati, kao reagirati u slučaju kada prepoznamo elektroničko nasilje. Diskutiralo se o društvenim mrežama te raznim kanalima sa video sadržajima. Svaki učenik napisao je svoju poruku za sigurno korištenje interneta. Poruke su postavljene na  pano u školi. Izloženi su i svi plakati na temu sigurnijeg interneta za svaki razred, ovisno o sadržajima koji se uče na nastavi Informatike. Nositeljica aktivnosti bila je učiteljica informatike Natalija Havojić Šinjori.

Gotovo svi učenici imaju mobilne uređaje, tablete ili računala, a najveći broj uređaja je s pristupom internetu. Na žalost, mali broj roditelja  kontrolira način korištenja i ponašanja svog djeteta na tim uređajima. Stoga je svaki vid edukacije i informiranja učenika vrlo važan za učeničko  zdravlje.

1

2

Podijeli